به خانواده بزرگ عروس عینکی خوش آمدید

مزایای استفاده از عینک آفتابی چیست؟

فواید عینک آفتابی

دلایل استفاده از عینک آفتابی، چرا باید عینک آفتابی بزنیم؟

 1. عینک آفتابی از خشکی چشم پیشگیری می‌کند
 2. عینک دودی از آفتاب‌ سوختگی چشم پیشگیری می‌کند
 3. از فواید عینک آفتابی، رانندگی ایمن‌تر است
 4. جلوگیری از بروز آب‌مروارید و ناخنک از فواید عینک آفتابی
 5. عینک دودی برای فصول و محیط‌های مختلف مناسب است
 6.  فواید عینک آفتابی، پیری پوست را به تعویق می‌اندازد
 7. عینک دودی از کشیدگی و کوچک شدن چشم‌ها جلوگیری می‌کند
 8. از سردرد یا میگرن جلوگیری می‌کند ؛ فواید عینک آفتابی
 9. استفاده از عینک آفتابی از تخریب ماکولا پیشگیری می‌کند
 10. کاهش عارضه جت لگ (Jet Lag) از فواید عینک آفتابی
 11. هنگام بهبودی از چشم‌ها بعد از جراحی و عمل لیزیک
 12. محافظت از چشم‌ها در برابر خار و خاشاک
 13. جلوگیری از سرطان ملتحمه از فواید عینک آفتابی
 14. استفاده از عینک آفتابی باعث جلوگیری از بروز ناخنک چشم می‌شود
 15. جلوگیری از بیماری برف کوری
 16. جلوگیری از سرطان پوست از فواید عینک آفتابی
 17. عینک آفتابی حس خوبی به شما می‌دهد.

 

روش انتخاب عینک آفتابی

بهتر است عینک آفتابی در روز و با مشاوره کارشناسان عروس عینکی خریداری شود، بزرگی عینک باید طوری باشد که تمام ناحیه چشم از بالای ابرو تا زیر چشم را بگیرد بطوریکه از اطراف هیچ نوری به چشم شما برخورد نکند.

تیرگی عینک باید طوری باشد که وقتی خودتان را با فاصله یک متری از آینه نگاه می کنید، چشمانتان را از پشت عینک آفتابی نبایددر آینه مشاهده کنید . در صورتی که چشمانتان را پشت عینک آفتابی در آینه می بینید، تیرگی عینک کافی نیست .

بهتر است رنگ عینکی که تهیه می کنید، دودی یا همان مشکی باشد. افرادی که شغل آن‌ها رانندگی در جاده است، اگر عینک قهوه ای رنگ تهیه کنند، برای آن‌ها مناسب تر است.

 

عینک آفتابی از خشکی چشم پیشگیری می‌کند

بعضی افراد، دائماً از خشکی پوست و چشم خود گلایه می‌کنند. افرادی هستند که به سندرم خشکی چشم مبتلا هستند. وجود گردوغبار، آب‌وهوای خشک و وزش باد مشکل این افراد را پیچیده‌تر می‌کند.

یکی از فواید عینک دودی این است که از چشمان در برابر گردوغبار محافظت می‌کند. با کمک عینک آفتابی می‌توان از بروز خشکی چشم و مشکلات وابسته به آن جلوگیری کرد.

 

استفاده کردن از عینک آفتابی اصل حتی در زمستان هم ضرورت دارد. شاید تصور کنید وقتی آفتاب تیز تابستان نیست دیگر چرا باید عینک دودی بزنیم؟ پاسخمان این است که در روزهای سرد زمستانی نشانه‌های خشکی چشم عود می‌کنند. بنابراین با استفاده از عینک آفتابی می‌توانید از سوزش، قرمزی و خارش چشم‌های خود پیشگیری کنید.

 

عینک دودی از آفتاب‌ سوختگی چشم پیشگیری می‌کند

اگر به ورزش اسکی علاقه‌مندید و هر از چند گاهی به کلوپ‌های اسکی می‌روید، عینک آفتابی‌تان را جا نگذارید. در این مواقع، خطر آفتاب‌سوختگی چشم یا برف‌کوری در کمین است. استفاده از عینک آفتابی مانع از ایجاد این آسیب خطرناک خواهد شد.

 

از فواید عینک آفتابی ، رانندگی ایمن‌تر است

گاهی اوقات مجبور می‌شوید در نور شدید آفتاب رانندگی کنید. اوضاع زمانی بدتر می‌شود که سایه گیر بالای سرتان خراب است و انگار خورشید تصمیم گرفته است مستقیم در چشمان شما بتابد.

تابش نور آفتاب به چشم‌ها موقع رانندگی، باعث کاهش دید راننده می‌شود و خطر تصادف را افزایش می‌دهد. یک فایده عینک دودی این است که با کمک عینک آفتابی می‌توانید راه را واضح‌تر ببینید و بهتر رانندگی کنید.

 

جلوگیری از بروز آب‌مروارید و ناخنک از فواید عینک آفتابی

عینک آفتابی مانع از پیدایش آب‌مروارید در چشم افراد می‌شود. آب‌مروارید، کدورت عدسی چشم است. این عارضه چشم با قرارگیری در نور آفتاب بروز می‌کند.

 

عینک دودی برای فصول و محیط‌های مختلف مناسب است

ربطی به تابستان و زمستان ندارد؛ از فواید عینک آفتابی این است که آن را در هر فصلی می‌توانید به چشم بزنید.

به‌علاوه می‌توانید عینک آفتابی را در محیط‌هایی مانند کنار دریا، استخر و فضاهای باز استفاده کنید. این نشان می‌دهد که برای استفاده از عینک آفتابی محدودیتی وجود ندارد.

 

فواید عینک آفتابی، پیری پوست را به تعویق می‌اندازد

نور خورشید، آن‌چنان بی‌رحمانه می‌تابد که موجب افتادگی و پیری پوست شما خواهد شد. پوست اطراف چشمان شما از دیگر قسمت‌های صورتتان لطیف‌تر و حساس‌تر است. برای محافظت از پوست ناحیه چشمان خود از عینک آفتابی استفاده کنید.

 

عینک دودی از کشیدگی و کوچک شدن چشم‌ها جلوگیری می‌کند

اگر در یک روز آفتابی به بیرون بروید، مجبور می‌شوید چشم‌های خود را کوچک کنید و آن‌ها را بکشید تا محیط اطرافتان را بهتر ببینید. این کار باعث پیدایش چین‌وچروک در پوست شما خواهد شد.

به‌علاوه کوچک و بزرگ کردن چشم موجب خستگی چشم‌های شما خواهد شد. یکی از فواید عینک آفتابی این است که دیدی واضح برایتان مهیا می‌کند.
عینک آفتابی از خشکی چشم پیشگیری می‌کند.

 

بعضی افراد، دائماً از خشکی پوست و چشم خود گلایه می‌کنند. افرادی هستند که به سندرم خشکی چشم مبتلا هستند. وجود گردوغبار، آب‌وهوای خشک و وزش باد مشکل این افراد را پیچیده‌تر می‌کند.

یکی از فواید عینک دودی این است که از چشمان در برابر گردوغبار محافظت می‌کند. با کمک عینک آفتابی می‌توان از بروز خشکی چشم و مشکلات وابسته به آن جلوگیری کرد.

 

از سردرد یا میگرن جلوگیری می کند ؛ فواید عینک آفتابی

هر کسی که از میگرن یا سردرد شدید رنج می‌برد، به خوبی می‌داند، نور درخشان خورشید می‌تواند محرکی باشد که باعث این حالت ناخوشایند شود. و درست حدس زدید بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده از یک عینک آفتابی باکیفیت است که نور مضر خورشید را مسدود می کند و از چشمان شما محافظت می‌کند.

اگر نور روشن برای شما محرک است، ممکن است بتوانید با استفاده بیشتر از عینک آفتابی از درد و ناراحتی ناشی از میگرن جلوگیری کنید. پس یکی از فواید عینک آفتابی که بسیار مهم است استفاده از آن برای افرادی هست که دچار سردرد یا میگیرن هستند.

هنگام خرید عینک آفتابی، اگر مستعد ابتلا به چنین سردردهایی هستید، از لنزهای تیره استفاده کنید. و مطمئن شوید که آنها لنزهای باکیفیتی هستند مانند لنزهایی که در گالری عینک چشم شهر خود ارایه می‌دهیم.

 

استفاده از عینک آفتابی از تخریب ماکولا پیشگیری می‌کند

ماکولا در پشت چشم و در وسط شبکیه قرار دارد. آسیب به سلول‌های عصبی در ماکولا موجب می‌شود که نتوانید رنگ‌ها را تشخیص دهید و اشیا را تار ببینید.

 

کاهش عارضه جت لگ (Jet Lag) از فواید عینک آفتابی

کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند، ممکن است دچار عارضه Jet Lag شوند.

برخی محققان پیشنهاد می کنند زدن عینک آفتابی به چشم ها در طی پرواز با هواپیما، از این عارضه جلوگیری می کند.

 

عینک آفتابی تماس چشم ها با اشعه درخشان ماورای بنفش را در طی سفر کم می کند، لذا به تنظیم ساعت داخلی بدن کمک کرده و شما روز بعد از سفر،  کمتر دچار عارضه Jet Lag خواهید شد.

 

هنگام بهبودی از چشم ها بعد از جراحی و عمل لیزیک

جراحی چشم یک اتفاق رایج است، خواه یک روش اصلاحی برای آب مروارید یا جراحی لیزیک برای بهبود بینایی باشد. این روش ها نیاز به زمان مناسب برای بهبود چشم دارند. همانطور که چشم ها بهبود می یابند، ضروری است که آنها را از اشعه های مضر خورشید دور نگه دارید تا بتوانند به طور کامل بهبود یابند.

 

عینک آفتابی راه ایده آلی برای ایمن نگه داشتن بینایی ارزشمند شماست و به بدن شما زمان لازم برای بهبودی را می دهد. پس یکی از فواید عینک آفتابی که بسیار مهم است استفاده از عینک آفتابی بعد از جراحی و عمل لیزیک می‌باشد.

 

محافظت از چشم ها در برابر خار و خاشاک

استفاده از عینک ایمنی در بسیاری از مشاغل ضروری است. به همین ترتیب، عینک آفتابی هم نقش مشابهی دارد، زیرا از چشم ها در برابر خاروخاشاک محیط کار محافظت می کند و همچنین باعث دید مناسب می شود.

بسیاری از کارگران ساختمانی موقع کار در فضای آزاد عینک آفتابی ایمنی می زنند و بسیاری از ورزشکاران معتقدند عینک آفتابی نه تنها از چشم های آن ها در برابر نور آفتاب محافظت می کند، بلکه جلوی آسیب ناشی از ضربات را می گیرد.

 

جلوگیری از سرطان ملتحمه از فواید عینک آفتابی

که بر غشای پشت پلک تأثیر می گذارد – همچنین می تواند در نتیجه قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه ماوراء بنفش ایجاد شود. چشمان خود را ببندید و روی کل صورت خود کرم ضد آفتاب بزنید و حتماً از عینک آفتابی مسدودکننده UV استفاده کنید تا از پوست حساس پلک محافظت بیشتری شود.

 

استفاده از عینک آفتابی باعث جلوگیری از بروز ناخنک چشم می‌شود

ناخنک چشم با ورود نور شدید آفتاب به چشم به وجود می‌آید. ناخنک چشم با خارش و تورم و … همراه است و تنها راه درمانی آن، عمل جراحی است. استفاده از عینک آفتابی از ایجاد این عارضه جلوگیری خواهد کرد.

 

جلوگیری از بیماری برف کوری

یکی دیگر از فواید عینک آفتابی جلوگیری از بیماری برف کوری است ، این عارضه دردناک چشمی که به آن کراتیت فرابنفش نیز می‌گویند، اساساً ناشی از آفتاب سوختگی چشم است. خبر خوب این است که فوتوکراتیت موقتی است. خبر بد این است که احتمالاً ۴۸ ساعت بدبختی مبتنی بر چشم از جمله تاری دید و حساسیت به نور را تحمل خواهید کرد. فقط به یاد داشته باشید که یک جفت عینک آفتابی ضد اشعه ماوراء بنفش می تواند از این بیماری جلوگیری کند و  کاملاً قابل پیشگیری است.

 

جلوگیری از سرطان پوست از فواید عینک آفتابی

شما برای محافظت از خود در برابر سرطان پوست از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می کنید ، اما به احتمال زیاد چیزی روی پلک‌های خود استفاده نمی‌کنید ، براساس گزارش محققان ۵ تا ۱۰ درصد از تمام سرطان های پوست از پلک‌ها سرچشمه می‌گیرند.

 

عینک آفتابی حس خوبی به شما می دهد.

در حالیکه این فایده عینک آفتابی ملموس نیست، می تواند مهم ترین عامل برای خرید عینک آفتابی در برخی افراد باشد.

عینک آفتابی باعث می شود برخی افراد احساس خوش تیپی کنند. ولی باید گفت این از فواید واقعی عینک آفتابی برای سلامتی نیست، زیرا زیاده روی در این کار باعث می شود فرد از هدف اصلی خود که همان محافظت چشم ها در برابر نور آفتاب و سایر عوامل مضر است، دور شود و عینکی را بخرد که فقط ظاهر خوبی داشته باشد و به عملکرد صحیح آن دقت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی در واتس آپ
ارسال پیام در واتس آپ